نتایج جستجو برای عبارت :

سمن بویان غبارغم چو بنشینند بنشانند.

سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند

به فتراک جفا دل‌ها چو بربندند بربندند
ز زلف عنبرین جان‌ها چو بگشایند بفشانند

به عمری یک نفس با ما چو بنشینند برخیزند
نهال شوق در خاطر چو برخیزند بنشانند

سرشک گوشه گیران را چو دریابند در یابند
رخ مهر از سحرخیزان نگردانند اگر دانند

ز چشمم لعل رمانی چو می‌خندند می‌بارند
ز رویم راز پنهانی چو می‌بینند می‌خوانند

دوای درد عاشق را کسی کو سهل پندارد
ز فکر آنان که در ت
در برابر کسانی که می خواهند حرف خودشان را به کُرسی بنشانند چه کار باید کرد ؟* ابتدا باید دید که چه کسی با شما صحبت می کند :- چه نسبتی با شما دارد ؟- چه شخصیت و خصایص اخلاقی دارد ؟- سطح شعور و درکش به چه اندازه است ؟
- سطح دانایی و دانشش چه مقدار است ؟- چند سال دارد ؟- آیا خانم است یا آقا ؟پس از اینکه این موارد را مورد سنجش قرار دادید باید بدانید چه کسانی هستند که می خواهند حرفشان را به کرسی بنشانند ؟* اگر کسی باشد که از سه حرف او دو حرفش درست و منطقی با

تصمیم دارم به خودم  یکماه:دی یا کمتر  فرصت بدم این شعر رو حفظ کنم !
میگن آلزایمر در کمین‌ همه است و برای اینکه آلزایمر  نگیریم بهترین کار اینکه تقویتش کنیم و چی
بهتر از این،  گاهی  اشعار حافظ  رو حفظ کنیم؟! 
شما دوستان هم با ما / من در حفظ خوانی حافظ همراه شوید !
کیا موافقن ؟!:) 
اولین شعر و قشنگترین شعر :)  
سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند
پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند
به فتراک جفا دل‌ها چو بربندند بربندند
ز زلف عنبرین جان‌ها
وظیفه دانش‌آموزان، تنها فراگیری معلومات کتاب‌ها و محتوای علمی درس‌ها نیست، بلکه توجه به رشد شخصیت، شکوفا ساختن استعدادهای نهفته، تقویت روحیه خودباوری از وظایف آنان است.

دانش‌آموزان ایران اسلامی می‌توانند هم زمان با تحصیل، بذر باور را در زمین بارور دل‌ها بیافشانند و نهال ایمان را در بوستان جان خود بنشانند تا پس از فراغت از تحصیل شاهد شکفتن شکوفه صداقت بر شاخسار وجودشان باشند.
اگرچه دانش‌آموزان قسمت کوچکی از عظمت و اقتدار کشور ایرا
این روزها خیلی از خانم ها در مراسم های عروسی، به گونه ای آرایش می کنند که نشان از حرفه ای بودن آنهاست. اما بسیاری از خانم ها هم هستند که اصول اولیه آرایش مناسب برای رفتن به جشن عروسی را نمی دانند و نمی توانند خودشان، یک آرایش ساده و شیک را روی صورتشان بنشانند.اول از همه باید به آرایش پوستتان برسید. قبل از هر کاری، پرایمر صورت بزنید و اگر پرایمر در دسترس نداشتید، کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید. خوب که کرم زیرساز جذب پوستتان شد، با یک اسفنج نیمه
تهران که بودم رفته بودم دیدنشان. یعنی آنها دعوتم کردند و من رفتم. قد یک قرن مهربانی‌شان گرمم کرد. آخرین باری که فرصت شد خداحافظی درست و حسابی کنم را خوب یادم هست. اشک جای خودش را به بغض داد. بغض سنگینی که راه گلویم را بسته بود. گفتم فراموشم‌ نکنین و بغض از گوشه چشمهام چکید روی سنگفرش‌های سرد پیاده روی بهشت زهرا...
چند ماه گذشت. من نرفتم. آنها آمدند...این همه راه تا کرمانشاه را... صدایم کردند، یک جورِ آشنا و مهربان. رفتم که جواب بدهم، دلم را لابلای
آن سیه چهره که خلقی نگرانند او را
خوبرویان جهان بنده به جانند او را
دلبرانی که به خوبی بنشانند امروز
جای آنست که بر دیده نشانند او را
دامنش پاک ز عارست و دلش پاک ز عیب
پاکبازان جهان بنده از آنند او را
گر در افتد به کفم دامن وصلش روزی
از کف من به جهانی نجهانند او را
نیست بی‌مصلحتی از بر او دوری من
برمیدم ز برش، تا نرمانند او را
قیمت قامت او را من بیدل دانم
ورنه این یک دوسه افسرده چه دانند او را؟
ای که گشت اوحدی از بهر تو بدنام جهان
بندهٔ تست، نام ک
گرایش‏ های فرهنگی متفاوتی درون دنیای اسلام و از جمله ایران وجود دارد که در نگرش به غرب، آرمان‏ ها و رسالت انقلاب اسلامی و نحوه موضع‏ گیری نسبت به جامعه جهانی، مختلف فکر می‏کنند. این اختلاف فکری به اختلاف خط و مشی‏ های سیاسی تبدیل می‏ شود که اگر در جبهه فرهنگی حل نشوند، در صحنه‏ های خیابانی ظهور و بروز پیدا می‏ کنند.۱.اولین جبهه، جبهه‏‏ ی سکولارهاست که معتقدند باید از صحنه حیات اجتماعی دین زدایی کرد تا عقلانیت خودبنیاد، عهده دار مدیریت
گرایش‏ های فرهنگی متفاوتی درون دنیای اسلام و از جمله ایران وجود دارد که در نگرش به غرب، آرمان‏ ها و رسالت انقلاب اسلامی و نحوه موضع‏ گیری نسبت به جامعه جهانی، مختلف فکر می‏کنند. این اختلاف فکری به اختلاف خط و مشی‏ های سیاسی تبدیل می‏ شود که اگر در جبهه فرهنگی حل نشوند، در صحنه‏ های خیابانی ظهور و بروز پیدا می‏ کنند.۱.اولین جبهه، جبهه‏‏ ی سکولارهاست که معتقدند باید از صحنه حیات اجتماعی دین زدایی کرد تا عقلانیت خودبنیاد، عهده دار مدیریت
 علی مهدوی (سردبیر)

بالاترین منصب دینی در جامعه، مرجعیت است.مرجعیت و زعامت شیعیان بخاطر جایگاه خاصی که دارد، طی قرون متمادی و از همان ابتدا دستخوش نفوذ دشمن، حرص بر ریاست‌طلبی و انواع آمال نفسانی بوده است؛ کما اینکه مراجع حقیقی نیز همیشه از مقام و منصب و موقعیت، فراری بوده‌اند. لذا این بیداری زعمای دین و بصیرت مردم بوده است که توانستند اعلم علما را بر کرسی ریاست دینی تشیع بنشانند و قوت و اقتدار مرجعیت را از هرگونه آسیب و ناهنجاری مصون نگ
دانلود فیلم The Captain 2019
کیفیت : Bluray 1080p
ژانر : درام
کارگردان : Andrew Lau
ستارگان : Hanyu Zhang, Hao Ou, Jiang Du, Quan Yuan
سال : 2019
کشور : چین
سازندگان : Yonggan Yu
مدت زمان : 1 ساعت و 51 دقیقه
وقتی شیشه جلوی هواپیما در ارتفاع نه هزار متری از سطح زمین خرد می‌شود، خلبان و خدمه هواپیما تمام تلاششان را می‌کنند تا سلامت مسافران را تضمین کرده و هواپیما را به زمین بنشانند ...
ادامه مطلب
بچه ها از سر و کولش بالا می روند. موهایش را می کشند. گوشش را سخت فشار می دهند. بینشان دعوا درمی گیرد. می رود سوایشان کند. با دست های کوچک و سنگینشان سیلی بر گوشش می نوازند. بغضش را فرو می خورد. هیچ نمی گوید. تلفن زنگ می خورد. ایستاده جواب می دهد. بچه ها به دامنش آویزان می شوند و تلاش می کنند او را بنشانند تا گوشی را از دستش بگیرند. کمر دامنش را با یک دست محکم گرفته است. خانم همسایه می گوید: میای بریم پارک؟ این هیولا کوچولا دارن سر در میرن بیا بریم هم خ

گرایش‏‌های فرهنگی متفاوتی درون دنیای اسلام و از جمله ایران وجود دارد که در نگرش به غرب، آرمان‏‌ها و رسالت انقلاب اسلامی و نحوه موضع‏‌گیری نسبت به جامعه جهانی، مختلف فکر می‏‌کنند. این اختلاف فکری به اختلاف خط و مشی‏‌های سیاسی تبدیل می‏‌شود که اگر در جبهه فرهنگی حل نشوند، در صحنه‏‌های خیابانی ظهور و بروز پیدا می‏‌کنند.☑اولین جبهه، جبهه‌‏‌ی سکولارهاست که معتقدند باید از صحنه حیات اجتماعی را دین‌زدایی کرد تا عقلان
گرایش‏‌های فرهنگی متفاوتی درون دنیای اسلام و از جمله ایران وجود دارد که در نگرش به غرب، آرمان‏‌ها و رسالت انقلاب اسلامی و نحوه موضع‏‌گیری نسبت به جامعه جهانی، مختلف فکر می‏‌کنند. این اختلاف فکری به اختلاف خط و مشی‏‌های سیاسی تبدیل می‏‌شود که اگر در جبهه فرهنگی حل نشوند، در صحنه‏‌های خیابانی ظهور و بروز پیدا می‏‌کنند.
☑اولین جبهه، جبهه‌‏‌ی سکولارهاست که معتقدند باید از صحنه حیات اجتماعی را دین‌زدایی کرد تا عقلانیت خودبنیاد، ع
گرایش‏‌های فرهنگی متفاوتی درون دنیای اسلام و از جمله ایران وجود دارد که در نگرش به غرب، آرمان‏‌ها و رسالت انقلاب اسلامی و نحوه موضع‏‌گیری نسبت به جامعه جهانی، مختلف فکر می‏‌کنند. این اختلاف فکری به اختلاف خط و مشی‏‌های سیاسی تبدیل می‏‌شود که اگر در جبهه فرهنگی حل نشوند، در صحنه‏‌های خیابانی ظهور و بروز پیدا می‏‌کنند.
☑اولین جبهه، جبهه‌‏‌ی سکولارهاست که معتقدند باید از صحنه حیات اجتماعی را دین‌زدایی کرد تا عقلانیت خودبنیاد، ع
همیشه در من اندوهی بود به جا مانده از حرفهایی که نتوانسته بودم به تمامی آنها را به زبان بیاورم
صباح الدین علی

در من اندوهی
چون طفلی مشتاق و جستجوگر
زندگی می کند
به جامانده از تمامی حرفها
عاشقانه ها
و آرزوهایی که هیچگاه بر زبان نیامدند
در من اندوهی است چون آن اشکها
آن بغضها و آن خواستنها
که در تنهایی خویش می ریزم
هنگام سخن با لبخندی بر لبانم از تو پنهان می کنم
در من دریایی است از عشق
نفسهای آه آلودت چون طوفانی
دریای جنونم را به تلاطم در می آو
همیشه در من اندوهی بود به جا مانده از حرفهایی که نتوانسته بودم به تمامی آنها را به زبان بیاورم
صباح الدین علی
همواره در من اندوهی
چون طفلی مشتاق و جستجوگر
زندگی می کند
عاشقانه ها
آن بغضها و آن خواستنها
هنگام سخن با تو با لبخندی بر لبانم پنهان می کنم
در من دریایی است از عشق
دریای جنونم را به تلاطم در
صباح الدین علی
همواره در من اندوهی
چون طفلی مشتاق و جستجوگر
زندگی می کند
عاشقانه ها
آن بغضها و آن خواستنها
هنگام سخن با تو با لبخندی بر لبانم پنهان می کنم
در من دریایی است از عشق
دریای جنونم را به تلاطم در
رمان بسیار پرچاذبه -زیبا -رمانتیک و آموزنده!  و البته  تا حد سریالهای ایرانی هپی اند و به نحوی شدیدا کمدیک! تلخ و خوشمزه...من بودم  صد صفحه آخرش را نمی نوشتم!
بخوانید اگر می خواهید شوهرهای خودتان را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید شوهرهای مردم را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید زنهایتان را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید زنهای مردم را برای خودتان نگه بدارید و اگر می خواهید درباره اجتماعی که توی آن حجاب نیست و شراب هست چیزه
رشد سریع شاخص کل بورس تهران و رفتارهای هیجانی سهامداران، باعث شده تا مدیران سازمان بورس نیز دست به اقدامات هیجانی بزنند! در همین راستا، شاهد بودیم که سازمان بورس طی ابلاغیه ای، اعلام کرد که از امروز، محدوده نوسان بورس و فرابورس به 2 درصد کاهش خواهد یافت. اما از سوی دیگر، وزیر اقتصاد به عنوان رئیس شورای عالی بورس، به نوعی این ابلاغیه را وتو کرد! و قرار شد تغییری در محدوده نوسانی ایجاد نشود و معاملات در بورس تهران با همان نوسان 5 درصدی انجام شو
ازاله نجاست از کره زمین با کرونا
فیلی را در نظر بگیرید که وارد مغازه چینی فروشی شده هر حرکتی به عقب یا جلو مساوی است با صدای شکستن ظروف چینی و ... نه راهی به عقب دارد نه به جلو..این وضعیت امروز دنیای لبیرال سرمایه داری است، نظامی که بعد از عصر رنسانس و دوران نوزایی و شورش فکری متفکران و اندیشمندان و طبقه روشن فکر بر دوران سیاه قرون وسطی  نطفه اش شکل گرفت و با انقلاب صنعتی در انگلستان حرکتی به تاخت به جلو را آغاز کردتحولات علمی و نقش آن در کشاورزی
درخت کاری و فوم چوب پلی یورتان

یکی از رسوم زیبایی که در روزهای پایانی فصل زمستان بین مردم ایران رایج است،  رسم درختکاری است. نامگذاری روز  15 اسفندماه ( 5 مارس ) به عنوان روز درختکاری سبب شده تا مردم ایران که در این روزها خود را برای استقبال از روزهای پُر طراوت بهاری آماده می کنند با انگیزه بیشتری به کاشت نهال های جوان بپردازند و به پاس حق شناسی و شکر کردن نعمت های الهی با دستان خود نهالی را در دل زمین بنشانند تا در سالیان آتی نتیجه آن را در سرز

شمشیر!
 از رومی کشند آدمها!
  بیچاره گرگها
از ریز سروده ها
ع-بهار
سقراط و دفاع از
حقیقت
سقراط برای دفاع از حقیقت ترجیح داد جام شوکران را سر بکشد تا اینکه زنده
باشد و بی عدالتی و ستم و به صلابه کشیدن آزادی و اخلاق را ببیند ...او امید
داشت   درختی که می کارد ثمره اش سعادت بشر زیر پرچم عقل و خرد و آزادی
باشد. ...اما دریغ که خردمندان بسیار در تاریخ بشر چون او جان در پای این ارزش های
والا که همانا عقل و عدالت و آزادی بود به ثمن بخس دادند اما تعلقات ما
شست و شورای رقابت وظیفه محوله خود در این زمینه را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان داد.
به گزارش اقتصادنیوز،  این سازمان قرار بود به‌طور موقت با کمک ستاد تنظیم بازار به‌طور دستوری قیمت‌ها را تعیین و از اول بهمن‌ماه سال گذشته قیمت‌گذاری را به خودروسازان واگذار کند. پس از تصمیمات اخذ شده در مورد مرجع قیمت‌گذاری خودرو امید می‌رفت که از التهابات بازار کاسته شود و فاصله قیمتی بازار تا کارخانه به حداقل برسد. این تصمیمات به نوع

کتاب حاج قاسم : قاسم باشی و قاسمی زندگی کنی می شوی عزیز هم دنیا و هم آخرت…

کتاب حاج قاسمنویسنده: نرجس شکوریان فردانتشارات: عهد مانا
بریده کتاب(۱):
✅ یک ویژگی هست که خاص شهداست؛ زنده اند … ما را مشاهده می‌ کنند…همین هم می شود کلید قفل رمز آلودی که فقط مسلمانان می‌ فهمندش!
حاج قاسم و یاران شهید امام زمان عجل‌الله تعالی فرج الشریف نظاره‌ گر کارهای ما هستند. چه کاری؟ چگونه؟ چرا؟…⁉️⁉️
و چقدر دلشان می‌ خواهد که ما هم، مثل خودشان زندگی‌ م
دلار بعد از مدتی ثبات در دامنه 11 تا 11 هزار و 500 تومان، در هفته گذشته پس از سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، روندی افزایشی به خود گرفت و تا قله 12 هزار و 800 ومان بالا رفت. با این حال تب تند بازار خیلی زود عرق کرد.

به گزارش اعتدال، در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه دلار تا مرز 12 هزار تومان عقب‌نشینی کرد و در نهایت روز چهارشنبه به 11 هزار و 900 تومان برگشت؛ جایگاهی که صبح امروز شنبه نیز کار خود را از آن آغاز کرده و آخرین اخبار از بازار ارز حاکی از آن است که د
مجتبی نجفی
شانس در سیاست بی تاثیر نیست. یکی از بدشانسی های مردم ایران، پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. شکست ترامپ برجام را در نهایت حفظ می‌کرد. ورود ترامپ به کاخ سفید، به نتانیاهو و سران عربستان سعودی و چند کشور حاشیه خلیج فارس این امکان را داد تا پرونده ایران را از "عادی شدن" به سمت "امنیتی شدن" هدایت کنند. می توان گفت با اعمال تحریم های موثر یکجانبه و اقدامات هدفمند دولت آمریکا در برابر ایران ما به دوران "پیشابرجامی" بازگش

افراد حسود به اندازه تفکر خود، به شما آسیب می رسانند! سوال این است که آیا راهی برای پیدا کردن افراد حسود وجود دارد، نشانه های آدم حسود چیست؟ بدون شک شما حتما در زندگی روزمره خود با این گونه افراد روبرو شده اید. افرادی که با حسادت به دیگران، باعث ایجاد کدورت و ناراحتی می شوند. شما می توانید بر طبق تعاریف زیر افراد حسود را شناسایی کرده و به این ترتیب در مورد ادامه روابط خود با آن ها، تجدید نظر کنید: خصوصیات و نشانه های آدم حسود

1- انتقاد همراه
خیلی وقته که از اتفاقات نگفتم و الان لازمه یه فلش بک به عقب بزنم.
جنی و جاناتان که تو ژانویه رفتن کانادا، روز ششم سفرشون جنی پاش تو اسکی آسیب می بینه و چند تا از تاندون هاش پاره میشه. سفرشون به سختی تموم میشه و وقتی برمی گردن بعد از MRI و ... تشخیص داده میشه که بهتره که زانوش رو عمل کنه. فردا یعنی جمعه، دوم فروردین وقت عملش هست. بچه ها هم هر هفته چهارشنبه ها میرن خونه پدرشون و قراره تا دو هفته دیگه همونجا بمونند. جنی بعد از عملش چند روز میره خونه مادر

داستان عبرت انگیز توبه نصوح
نَصوح مردى بود شبیه زنها ، صورتش مو نداشت و پستانهایى برجسته چون پستان زنها داشت و در حمام زنانه کار مى کرد. او سالیان متمادی بر این کار بود و از این راه هم امرار معاش می‌کرد و هم ارضای شهوت. گرچه چندین بار به حکم وجدان توبه کرده بود اما هر بار اخگرشهوت، او را به کام خود اندر می‌ساخت و کسى از وضع او خبر نداشت و آوازه تمیزکارى و زرنگى او به گوش همه رسیده و زنان و دختران رجال دولت و اعیان و اشراف دوست داشتند که وى آنه
خداوند همه را کمک می کند، و روزی آنها را می رساند. هیچکس نباید فکر کند که: بیهوده آفریده شده و یا اینکه، کسی در دنیا او را دوست ندارد، و به حرفهای او گوش نمی دهد! متاسفانه دنیای سکولار همه مفاهیم را، برعکس کرده و عمدا مردم را متوجه: مفاهیم غیر اصولی نموده تا، فکر کنند که تنها هستند! مثلا در تبلیغات همراه اول می بینیم که می گوید: هیچکس تنها نیست، ما همراه شما هستیم! یعنی خود را بجای خدا معرفی می کند. ذهنیت مردم را که می دانند: خداوند در همه جا هست و
محتوای اصلی این مطلب متعلق به سایت کجارو بوده و در زومیت بازنشر شده است.هر کسی که حتی فقط یک مرحله تو زندگی خود، شب ها به ستاره ها خیره شده باشد، می داند که هواپیماها درون زمان پرواز از لامپ های جلوه گر مصرف می کنند و تو نتیجه، با تغییر نمایان به لباس هنرپیشه های چشمک زن، در کل ساعت های پیچش بخاطر چشمان منتظر بازیگر ها مزاحمت ایجاد می کنند.ولی لامپ های LED قدرتمندی که از ۱۱ هزار متر پایین تر از هواپیماها، یعنی از روی زمین به سمت فلک نور می تابان
دنیا امروزه نیاز به قدرت مانع شونده دارد. قدرتی که بتواند مانع تجاوز آمریکا به عراق شود، و مانع از تجاوز ترکیه به سوریه و اسرائیل به غزه.  این امر نیازی به تعریف جدید از مرزها ندارد، و شاید مرزبندی نیاز نباشد. باید اجازه داشته باشد هرجا، آمریکا می رود به دنبالش رفته، آنها را بیرون اندازد. اگر هند به کشمیر تجاوز می کند، یا روسیه به اکراین هیچ فرقی برای او نداشته باشد. واین امر بسیار ساده است. زیرا که آمریکا با کمترین نیرو، وارد عراق شده یا ترکی
نصوح مردی بدون ریش ؛ همانند زنان بود دو پستان داشت و
در یکی از حمامهای زنانه زمان خود کارگری می کرد او کیسه کشی و شستشوی این
زن و آن زن را بر عهده داشت به اندازه ای چابک و تردست بود که همه زنها
مایل بودند کار کیسه کشی آنان را ، او عهده دار شود

کم کم آوازه نصوح به گوش دختر پادشاه وقت رسید و او
میل کرد که وی را از نزدیک ببیند فرستاد حاضرش کردند ، همین که دختر پادشاه
وضع او را دید پسندید و شب او را نزد خود نگهداشت روز بعد دستور داد حمام
را خلوت کنن
اهالی می‎گویند در ریگ جن، بهشتی وجود دارد که به چشم دیدنی نیست و تو باید به دل کویر بزنی تا به آن دست یابی. جایی که اگر از چنگال مرگ جستی، ثروتمند خواهی شد.

از دیرباز داستان‎های عظیم و حیرت‎آوری درباره مثلث برمودا شنیده‎ایم، نقطه‎ای از کره زمین که بی‎محابا هرچیز از هوا و زمین و آب و زیر‎ آب‎هایش می‎گذرد، می‎بلعد و هرگز نمی‎دانیم کجا رفتند و چه شدند. حتی اثری از آثارشان هم نمی‎یابیم. این‎که چه می‎شود و کجا می‎رود و چه ‎و چه، هنوز جا
همه ما تعریفی از خشونت داریم.تعریف عامه ما کسی را از نظر فیزیکی مورد آسیب قرار دادن...اما من فکر می‌کنم خشونت صرفا فیزیکی نیست، اینکه کسی را از نظر روانی محدود کنیم. کسی را که مورد محبت ماست با بی‌_توجهی آزار دهیم. سوال‌هایی که می‌شنویم اما پاسخی نمی‌دهیم و کسی را در انتظار پاسخی منتظر می‌گذاریم, این حالات آزاریست که خواسته یا ناخواسته به عزیزانمان تحمیل می‌کنیم. آزارهای فیزیکی اعلان خطریست برای زندگی... اما آزارهای کلامی و بی توجهی‌ها, 
۱. پگی از اوتام، تنها پادشاه مؤنث جهان
سایت سرگرمی چفچفک :صرف نظر از این که مساوات شغلی بین دو جنس زن و مرد چقدر پیشرفت کرده است، هنوز در جهانی زندگی می کنیم که برخی مشاغل را مناسب مردان می دانند، حتی اگر چنین برداشتی بی پایه و اساس باشد اما همچنان وجود دارد. برای مثال همواره لفظ ملکه Queen برای زنان و پادشاه king برای مردان به کار می رود. هیچ کسی دقیقاً نمی داند چرا زنان نمی توانند پادشاه king باشند و همیشه کلمه Queen برای آنها به کار گرفته می شود؟
اما پ
موضع من در امور مرتبط با سیاست و دین همواره سکوت بوده است. خیلی سوال هم دوستان و اطرافیان (حالا نمی دونم روی چه حسابی) از من می کنند مثلا:
- تحلیل شما از انتقام سخت چیه؟
- تحلیل شما از آینده سیاسی ایران بعد از آقای سلیمانی چیه؟
- تحلیل شما از صاحبان کرسی در مجلس دهم و دولت سیزدهم چیه؟
- تحلیل شما از گام دوم انقلاب چیه؟
- نظر شما در مورد سیاست های خارجی ایران (هسته ای و غیر آن) چیست؟
- آیا این همه حدیث و آخرت می گویند از نظر شما درسته؟
جواب من همیشه در ا
ده قدم تا کسب مهارت گوش دادن فعال
گوش دادن فعال در کار و زندگی به معنای اشتباهات کمتر، بازدهی بیشتر و به هدر رفتن حداقل زمان است. پس از آنکه با معنی گوش دادن فعال و همچنین تفاوت گوش دادن و شنیدن به آشنایی نسبی دست یافتیم حال زمان آن رسیده است که به یادگیری این فرآیند بیشتر توجه کنیم.
آیا گوش دادن فعال را میتوان با سرعت یاد گرفت؟ جواب این سوال کاملا مشخص است و پاسخ آن ” خیر ” است. یادگیری هنرِ گوش دادن یک فرآیند طولانی بحساب می آید و به سادگی قاب
رحیمه پرویزپور بیست‌وهشت‌ساله و متولد روستای ابتر از توابع شهرستان ایرانشهر بلوچستان است. ابتر حدود سه‌هزار نفر جمعیت دارد که بلوچ و اهل تسنن‌ هستند. رحیمه مهندسی کامپیوتر خوانده و گویا از قدیم الفتی دیرینه با کتاب داشته است. می‌گوید وقتی کتاب می‌خواند آرام می‌شود، افق ذهنش گشوده می‌شود و پرندۀ خیالش پر‌و‌بال می‌گیرد. شاید لابه‌لای سطور همین کتاب‌ها بود که اولین بار خواب‌هایی دور و دراز و شیرین برای روستا و مردمانش دید و جسارتی د
از دیدگاه آخرت شناسی دینی، کهنسالی به هیچ وجه نشانه زوالی برگشت ناپذیر و بی معنا نبود؛ و اگر مترادف حکمت نبود، حداقل یکی از شرایط لازم برای حصول حکمت به شمار می رفت. کهنسالی جایگاه بی بدیل و برجسته ای در میان ادوار زندگی داشت. دردهای ملازم کهنسالی را می شد نوعی آزمون تشرف دانست- درست بر خلاف نگرش کاملا منفی امروز نسبت به این دردها.جوامع ما، برعکس، معطوف به آینده و به شدت متعهد به "پیشرفت" هستند و در باره این درد و رنج ها چندان حرفی برای گرفتن ن
برای مشاهده یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر، پیرامون تاریخ علم و چیستی فلسفه علم می توانید اینجا را کلیک کرده و یا در ادامه یادداشت را مطالعه نمائید.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-محمدمهدی دزفولی: فلسفه علم، به مثابه یک رشته فلسفی مستقل، عمری کوتاه دارد. بحث های مربوط به این رشته در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مطرح شد و نظرهای بسیاری را به سوی خود جلب کرد. بعدها با شکل گیری حلقه وین، فیلسوفان تحلیلی بحث های فلسفه علم را به صورت جدی تر
برای مشاهده یادداشت جدیدم در خبرگزاری مهر، پیرامون تاریخ علم و چیستی فلسفه علم می توانید اینجا را کلیک کرده و یا در ادامه یادداشت را مطالعه نمائید.
خبرگزاری مهر، گروه دین و اندیشه-محمدمهدی دزفولی: فلسفه علم، به مثابه یک رشته فلسفی مستقل، عمری کوتاه دارد. بحث های مربوط به این رشته در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مطرح شد و نظرهای بسیاری را به سوی خود جلب کرد. بعدها با شکل گیری حلقه وین، فیلسوفان تحلیلی بحث های فلسفه علم را به صورت جدی ت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها